День Бабака

Прогнози у День Бабака: коли прийде весна, та коли буде револьверний фонд

В Україні вже стало традицією відзначати 02 лютого День Бабака. Цього року бабак Тимко прогнозує, що весна буде рання – через 6 тижнів вже буде тепло.

А тим часом триває процес створення револьверного фонду в місті Києві та вдосконалення міських програм співфінансування енергомодернізації будинків і капітальних ремонтів. Нагадаємо, що з відповідними ініціативами Асоціація ОСББ та ЖБК міста Києва звернулася до мера Віталія Кличка.

Сьогодні Київрада підтримала створення робочої групи щодо розвитку програм співфінансування, до складу якої увійшли представники Асоціації. Крім того, комісія Київради з питань житлово-комунального господарства вже розпочала роботу над положенням про револьверний фонд.

Міська влада планує самостійно сформувати капітал фонду та призначити розпорядником коштів одне з комунальних підприємств, натомість голова правління Асоціації Валерій Нікітченко запропонував створити револьверний фонд разом з ОСББ міста Києва та спільно ним управляти.

На даний момент відповідно до проекту положення про револьверний фонд представники Асоціації ОСББ будуть входити до складу комісії, яка розглядатиме заявки на отримання коштів.

Водночас Київрада вже заклала в міському бюджеті на 2021 рік 200 млн гривень на фінансування програми поворотної фінансової допомоги ОСББ і ЖБК, які здійснюють енергоефективні заходи.

Голова правління Асоціації ОСББ та ЖБК міста Києва Валерій Нікітченко у Київраді

Також Асоціація внесла правки щодо можливості видачі позик з револьверного фонду не тільки учасникам міських програм співфінансування, а й учасникам програми «Енергодім».

«Процесс створення револьверного фонду йде активно», – підсумував Валерій Нікітченко.

Отже, очікуємо, що вже навесні револьверний фонд запрацює, і київські ОСББ та ЖБК зможуть отримати фінансування на поліпшення енергоефективності та стану своїх будинків.

Прокрутить наверх